O portalu: Kontakt: Reklama: Kup dostęp: Zaloguj się:
Strona główna

Jest decyzja w sprawie szkół

2020-10-16 Jest decyzja w sprawie szkół

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali 15 października br. na konferencji prasowej, że w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa i faktem, że blisko 70% Polaków znajduje się teraz w czerwonej strefie, rządowy zespół zarządzania kryzysowego podjął następujące decyzje:

  1. Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa.
  2. Wszystkie szkoły ponadpodstawowe oraz wyższe w strefie żółtej (czyli na terenie całej Polski) przechodzą na realizację kształcenia w trybie hybrydowym, a w strefie czerwonej - na nauczanie zdalne, z wyłączeniem zajęć praktycznych (152 powiaty, w tym 11 miast wojewódzkich).
  3. Szkoły podstawowe i przedszkola mają pracować jak dotąd.

Premier na pytanie, czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem możliwe jest wprowadzenie w pełni zdalnej nauki w szkołach, w tym w najmłodszych klasach szkół podstawowych. „Tak, jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa rozważamy wszelkie scenariusze, aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych. Dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy od I do IV, klasy w ogóle szkół podstawowych, na dzień dzisiejszy chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym” - odpowiedział szef rządu. Zapowiedział też wprowadzenie zmian w podstawach programowych: „Minister edukacji będzie w najbliższym czasie prezentował plany i informacje dotyczące lżejszego programu nauczania. Lżejszego, po to, żeby oddać - że tak powiem - sprawiedliwość tym, którzy starają się rzetelnie uczyć, ale wiedzą doskonale, że nauka przez internet jest dużo mniej efektywna, jest trudniejsza niż nauka bezpośrednia”.

 

Źródło: PAP

Patroni serwisu: Głos Pedagogiczny Doradca Dyrektora Szkoły Doradca Dyrektora Przedszkola