O portalu: Kontakt: Reklama: Rejestracja: Zaloguj się:
Strona główna

Nowe zasady oceny pracy nauczycieli coraz bliżej

2018-11-30 Nowe zasady oceny pracy nauczycieli  coraz bliżej

Nowe zasady oceniania pedagogów obowiązują od 1 września 2018 r. - początkowe założenia to obowiązkowa ocena co trzy lata, uzależnienie awansu od uzyskania pozytywnej noty oraz stworzenie szkolnych regulaminów, w których ustalane będą wskaźniki oceniania pedagogów. Resort edukacji wycofał się również z trzyletniego terminu obowiązkowej oceny pedagogów - oceniani będą oni raz na pięć lat. Ustawa doprecyzowuje też daty wdrożenia procedury po raz pierwszy. Oceny nauczyciela trzeba dokonać:

  • do dnia 31 sierpnia 2023 r. w przypadku nauczyciela mianowanego, a jeżeli nauczyciel w tym okresie rozpocznie staż na kolejny stopień awansu zawodowego do końca tego stażu.
  • do dnia 30 czerwca 2022 r. w przypadku nauczyciela dyplomowanego.

Problematyczną kwestią może być jednak dodatek dla nauczyciela dyplomowanego. Choć przepisy złagodzono, przedłużając terminy, to nie zmieniono nic w kwestii dodatku za wyróżniającą pracę, ten nadal będzie otrzymywany co trzy lata. Oznacza to, że nauczyciel, by zachować uprawnienie (do 500 zł dodatku) będzie musiał poddawać się ocenie właśnie w takim terminie. Zmiany będą obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.

 

Źródło: www.men.gov.pl

Patroni serwisu: Głos Pedagogiczny Doradca Dyrektora Szkoły Doradca Dyrektora Przedszkola