O portalu: Kontakt: Reklama: Kup dostęp: Zaloguj się:
Strona główna

Ogólnopolska akcja #sprawdzobecnosc

2020-06-04 Ogólnopolska akcja  #sprawdzobecnosc

Ruszyła społeczna akcja #sprawdzobecnosc Fundacji EFC. Jej celem jest dotarcie do młodzieży, z którą od dawna nie ma kontaktu, lub przestała być aktywna na swoich profilach społecznościowych. To poważny problem, w całym kraju takich "zaginionych" uczniów są setki. Akcja #sprawdzobecnosc jest odpowiedzią na problem postępującej izolacji wśród młodych, którzy od marca uczestniczą w zdalnym systemie nauczania. Jak tłumaczą jej organizatorzy apelując do uczniów o włączenie się do akcji, wystarczą trzy proste kroki:

  1. Rozejrzyj się. Pomyśl, z kim ze swojej klasy, grupy przyjaciół, znajomych na TikToku, Facebooku czy Instagramie od dawna nie miałeś kontaktu.
  2. Sprawdź obecność. Jeżeli zauważysz czyjąś nieobecność – po prostu zadzwoń, napisz, zainteresuj się. Bądź uważny! Za tą nieobecnością może się kryć zwykła potrzeba oderwania się na chwilę od rutyny i codziennych zajęć. Być może jednak ktoś czuje się samotny. Może się też zdarzyć, że potrzebuje Twojego wsparcia.
  3. Udostępnij akcję. Przekaż informację o akcji dalej - wykorzystaj do tego media społecznościowe, w których jesteś – Facebook, Instagram, TikTok, YouTube. Udostępnij grafikę - symbol akcji, dodaj #sprawdzobecnosc i link oraz wyznacz kolejną osobę do tego zadania.

 

Źródło: PAP

Patroni serwisu: Głos Pedagogiczny Doradca Dyrektora Szkoły Doradca Dyrektora Przedszkola