O portalu: Kontakt: Reklama: Kup dostęp: Zaloguj się:
Strona główna

Rodzice o zdalnym nauczaniu

2020-05-07 Rodzice o zdalnym nauczaniu

Na zlecenie Nationale-Nederlande powstał raport „Rodzina przyszłości”, przygotowany przy współpracy z ośrodkiem badawczym DELab UW i Fundacją Digital.Badanie. Częścią jego są wyniki badań zrealizowanych w pierwszej połowie marca na próbie 1378 osób dorosłych, mających dzieci, z których wynika, że:

  • Co piąty rodzic nie musi wspierać dzieci w zdalnej edukacji, bo poziom przygotowania szkoły do zajęć jest bardzo dobry, a materiały przesyłane przez nauczycieli są angażujące i łatwe do zrozumienia 
  • Prawie 30 proc. rodziców twierdzi, że poziom przygotowania szkoły jest słaby i to na nich głównie spoczywa organizacja zdalnej nauki. W ocenie 7 proc. badanych, ich rola w edukacji zdalnej dziecka jest kluczowa, bo szkoła jest bardzo źle przygotowana na kształcenie online.
  • 32 proc. respondentów przyznawało, że nie ma dobrych warunków do pracy w domu. Tylko 26 proc. uważa, że mogłoby na stałe przenieść się na telepracę. Największą przeszkodą jest łączenie pracy zdalnej z opieką nad dziećmi. 39 proc. mówi, że sprawia im to duże trudności. A 31 proc. czuje się sfrustrowanych koniecznością opieki nad dziećmi w domu. W niemal 40 proc. przypadków ciężar opieki spada na jedną osobę.
  • 61 proc. rodziców deklaruje, że jego dziecko ma na wyłączność sprzęt do nauki online, według 7 proc. – w ich domu brakuje odpowiedniego sprzętu do zdalnej nauki. 32 proc. rodziców stwierdziło, że dziecko współdzieli komputer lub laptop z rodzicami albo zrodzeństwem. Część rodziców przyznaje, że współdzielenie komputera z dziećmi uniemożliwia im pracę zdalną.

 

Źródło: PAP

Patroni serwisu: Głos Pedagogiczny Doradca Dyrektora Szkoły Doradca Dyrektora Przedszkola