O portalu: Kontakt: Reklama: Kup dostęp: Zaloguj się:
Strona główna

Wybory ważniejsze, więc zmiany w oświacie muszą poczekać

2011-05-19 Wybory ważniejsze, więc zmiany w oświacie muszą poczekać

Premier Donald Tusk – wbrew planom MEN – podziela opinię Związku Nauczycielstwa Polskiego, że zmiany w systemie oświaty powinny zwolnić. Dlatego więc nowelizacja ustawy oświatowej zostanie prawdopodobnie odłożona ad acta. Na jak długo? Nie wiadomo. Przypuszczalnie na „po wyborach”. Tym bardziej, że wielu posłów koalicji PO-PSL jest za takim rozwiązaniem.

  • Nie będę ubolewał, jeśli prace nad tą ustawą nie zostaną sfinalizowane – nie ukrywa Tadeusz Sławecki z PSL, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Edukacji. Dlaczego? – Bo to, co przygotowało MEN, to zlepek różnych zmian. Groch z kapustą – ocenia poseł.
  • Nie potrzeba nam więcej rewolucji w oświacie. Zamieszanie, jakie już jest w szkołach po reformach minister Katarzyny Hall, zupełnie przyćmiło sukces rządu, jakim były podwyżki dla nauczycieli – uważa jeden z posłów Platformy – a czas przed wyborami to fatalny moment na kolejne zmiany w szkołach.

Zanosi się więc na to, że przez najbliższe pół roku dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek mogą spać spokojnie – wielkiej rewolucji na razie nie będzie. Na dalszy plan zeszła sprawa likwidacji kuratoriów, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i jej okręgowych przedstawicielstw oraz powołania w ich miejsce nowych instytucji, m.in. Krajowego Ośrodka Jakości Edukacji z regionalną siecią.


Źródło: Rzeczpospolita 19.05.2011

Patroni serwisu: Głos Pedagogiczny Doradca Dyrektora Szkoły Doradca Dyrektora Przedszkola