O portalu: Kontakt: Reklama: Kup dostęp: Zaloguj się:
Strona główna

MegaMisja Fundacji Orange. Wystartował program edukacyjny dla świetlic szkolnych


MegaMisja Fundacji Orange.

Wystartował program edukacyjny dla świetlic szkolnych

 

Świetlica szkolna dla dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych – jest miejscem w którym zdarza się im przebywać najczęściej i najdłużej. Stale wydłużające się godziny pracy rodziców, częstokroć znaczna odległość szkoły od miejsca zamieszkania, dostępność zajęć pozalekcyjnych sprawiają, że większość uczniów szkół podstawowych spędza w budynku szkolnym całe popołudnia. Warto wykorzystać ten czas ciekawie, pożytecznie i twórczo. Pomoże w tym Fundacja Orange, która 29 września 2015 r. uruchomiła program skierowany do świetlic działających przy szkołach podstawowych – MegaMisja.

 

Zgłoście się do MegaMisji

 

MagaMisja zapewnia dzieciom nowoczesną edukację, daje możliwość rozwoju kompetencji cyfrowych, odkrywania pożytecznych stron nowych technologii, a wszystko w formie zabawy w cyfrowe laboratorium. Udział w programie jest bezpłatny. Wystarczy do 16 października wypełnić formularz na stronie internetowej oraz nagrać krótki film prezentujący świetlicę.

 

Nauczyciele zainteresowani udziałem w programie nie muszą posiadać specjalistycznej wiedzy informatycznej, ani być cyfrowymi ekspertami. Fundacja Orange docenia chęć i otwartość na poznawanie nowych technologii. Pełny cykl zajęć trwa 10 miesięcy i skierowany jest do grup dzieci w wieku 6-10 lat, a na pracę z grupą wystarczy 1 godzina w tygodniu.

 

 

Dlaczego warto?

 

Przebieg programu oparty jest na fabularyzowanej grze (grywalizacji), która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód misji: MegaMisji. Wykonując kolejne zadania, grupy gromadzą wirtualne punkty - pomagają bohaterom historii sprawnie poruszać się w świecie cyfrowych wynalazków i chronić laboratorium przed figlami niesfornego Psotnika.

Poprzez zabawę wzmacniają swoje umiejętności cyfrowe: uczą się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jakie treści można udostępniać w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety i praw autorskich, znaleźć wiarygodne informacji, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

To niezwykle istotne, gdyż jak wskazują badania, już co dziesiąty polski internauta to osoba między 7 a 12 rokiem życia[1]. Coraz młodsze dzieci sięgają po gry, strony z aplikacjami i filmami. Nie wszyscy wiedzą, jak robić to bezpiecznie i znajdować wartościowe treści. Wsparcie w tym zakresie przydaje się także dorosłym. MegaMisja pokazuje, że internet i technologie to nie tylko gry i rozrywka, ale także możliwość poznawania świata, rozwoju kreatywności, budowania wiedzy i społeczności. Dodatkowo, w programie dzieci uczą się współpracy.

Korzyści dla świetlicy

Fundacja Orange przygotuje instruktaże on-line i scenariusze zajęć dla wychowawców świetlic. Wszystko po to, aby wesprzeć ich w roli cyfrowych przewodników dla dzieci i kreatywnie wypełnić czas na świetlicy.

Dodatkowo zdobyte podczas nauki punkty uczestnicy programu mogą wymieniać na atrakcyjne nagrody dla swojej świetlicy m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne.

 

Więcej o programie: tel. 502 091 784, www.megamisja.pl

 

 

 

 

Fundacja Orange prowadzi autorskie programy i wspiera wartościowe działania innych organizacji na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy zachęca młodych do zdobywania wiedzy, udziału w kulturze, budowania społeczności przy wykorzystaniu Internetu i nowych technologii. We wszystkie jej inicjatywy angażują się wolontariusze Orange. Fundacja została powołana przez Orange Polska S.A.

www.fundacja.orange.pl; www.facebook.com/FundacjaOrange [1] ogólnopolskie badania internetu Megaplanet PBI/Gemius. Więcej o badaniu www.audience.gemius.pl

 

 

Patroni serwisu: Głos Pedagogiczny Doradca Dyrektora Szkoły Doradca Dyrektora Przedszkola